SEM (Search Engine Marketing) sistemini kullanırken yeni müşterilerinizi markanıza çekebilir ya da mevcut müşteri kitlenizin markaya olan ilgisini artırabilirsiniz. SEM stratejisi ile kısa sürede ve az maliyet ile Google’da üst sıralara çıkabilirsiniz.

 

SEO organik olarak uzun süreli çalışmalar sonucu büyümeyi sağlarken SEM daha kısa zamanda sonuç almayı sağlayacaktır. Fakat SEM ve SEO stratejilerini birlikte kullanmak her zaman daha güzel sonuç verecektir.

sem

SEM Nasıl Çalışır?

SEM (Arama Motoru Pazarlaması) açık artırma sistemine dayalıdır. Reklamların sayfa üzerinde konumlandırılabileceği alanlar, arama motorları tarafından sınırlandırılır. Reklam verenler bu alanlar için düzenlenen açık artırmada yarışırlar. Kazanan reklamlar genellikle arama sonuç sayfasının üst kısmında bulunan daha cazip alanlarda görünebilir.

SEM’in bir diğer önemli özelliği ise reklam verenin yalnızca reklamın tıklanması durumunda ücret ödemesidir. Kullanıcılar reklamınıza tıklamaz ise ödeme yapmazsanız. Buna tıklama başına ücretlendirme denmektedir. Bunun yanı sıra gösterim başına ücretlendirme yöntemi de mevcuttur. Gösterim başına ücretlendirme yönteminde ise yapılan arama sonuçlarında reklamınız gösterildiğinde belirlenen birim fiyat üzerinden ücretlendirme sağlanmaktadır. Hizmet verdiğimiz firmanın hedefleri doğrultusunda stratejimizi belirler hangisini uygulayacağımıza ona göre karar veririz.

SEM, reklamlarınızı ne zaman göstermek istediğiniz ve reklamlarınızın hangi konumda görünmesini istediğinizi seçme gibi seçenekler de sunar. Bu da, müşterilerinizi SEO’dan daha belirgin bir şekilde hedeflemenizi sağlar.

©2023 BERS AJANS

İletişim

Şu anda çevrimiçi değiliz. Ancak bize bir e-posta gönderebilirsiniz ve en kısa sürede size dönüş yapacağız.

Sending
× Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Log in with your credentials

Forgot your details?